Zneužití identity Caspar Asset Management a.s.

Zneužití identity společnosti Caspar Asset Management a.s.

S nárůstem možností a různorodostí obchodních platforem ve finančním světě přibývá také podvodníků, kvůli kterým musí být investoři stále pozornější. Kromě toho, že si scammeři vytvoří vlastní platformu a fungují jako broker bez licence, se může stát, že si podvodníci vyberou i jinou cestu. Jde o krádež identity legitimní firmy, prostřednictvím které klamou zákazníky. Dnes upozorníme na podvodníky vydávající se za polskou společnost Caspar Asset Management a.s.

Popis problematiky:

Společnost Caspar Asset Management s.a. je legitimní polská firma se sídlem na adrese Półwiejska 32, 61-888 v Poznani. Caspar Group svým zákazníkům poskytuje prostor pro sestavení portfolia investičních fondů. Nemají žádné zahraniční pobočky kromě přeshraničního působení v Lucembursku, v České republice neoperují.  Stejně tak i všechny smlouvy společnosti a obchodní podmínky jsou dostupné pouze v polštině, jak uvádějí ve varovné zprávě.

Společnost o podvodnících varovala v říjnu roku 2023, na problematiku upozornila také Česká národní banka (ČNB) v listopadu 2023. Caspar Group ve varování zároveň upozornila na jediné legitimní emailové domény a jmenovité poradce, prostřednictvím kterých zaměstnanci společnosti komunikují: @casparam.pl, @caspar.com.pl, @caspartfi.pl nebo @casparafi.pl.

Projevy podvodníků:

Podvodníci prostřednictvím mailu – gajosdavis10@gmail.com, a dalších – kontaktují veřejnost a odkazují ve zprávě na falešnou investiční platformu nezákonně zaštítěnou logem a stránkami společnosti Caspar Asset Management. K podvodu používají padělané dokumenty za účelem provádění převodů na externí bankovní účty.

Doporučení pro investory:

Na maily adresy uvedené výše rozhodně neodpovídejte. Je klíčové si být vědom rizik spojených s finančními transakcemi a investicemi a být obezřetný při komunikaci s investičními společnostmi. Vzhledem k rostoucímu výskytu podvodů, jako je nedávný případ zneužití identity společnosti Caspar Asset Management, je důležité, abychom jako investoři byli opatrní a neodpovídali na podezřelé zprávy nebo nabídky investic prostřednictvím telefonické komunikace od neznámých čísel, které nejsou ověřitelné.

Informováním se a prověřováním každé investiční příležitosti můžeme minimalizovat riziko podvodu a ochránit své finance a identitu. Buďme obezřetní a aktivně chráníme své investice před podvodnými praktikami. Pokud si nevíte rady, prostřednictvím jaké platformy investovat svá aktiva, doporučujeme společnost eToro – spolehlivého a licencovaného brokera.

Pro více informací o regulacích a seznamu licencovaných společností můžete navštívit tento odkaz: Licencované společnosti dle ČNB