Atmedia: Podíl Čechů sledujících placenou TV stoupl na 56 procent

televize, placený obsah, divák, růst

Podíl Čechů, kteří využívají placený příjem televizního signálu se za poslední dva roky zvýšil o dva procentní body na 56 procent. Zbytek využívá bezplatné pozemní vysílání. Největší nárůst zaznamenala internetová televize na úkor satelitu. Vyplývá to z pravidelného průzkumu mediálního zastupitelství Atmedia mezi téměř 3900 respondenty ve věku 15 až 69 let.

Kde využívají placenou televizi nejvíce?

Internetovou IP TV nebo kabelovou televizi využívalo v prvním pololetí 61 procent diváků placené televize, zbývajících 39 procent připadá na satelitní televizi. Nejvíce využívají placenou televizi diváci žijící v obcích s méně než 1000 obyvatel. Naopak nejmenší podíl zákazníků placené televize je u diváků žijících ve městech nad 100.000 obyvatel.

Průměrná částka, kterou za služby některého z operátorů satelitní či kabelové televize nebo IP TV televizní diváci platí, je dlouhodobě stabilní. V prvním pololetí to bylo v průměru 393 Kč měsíčně, což je o dvě koruny více než v roce 2021.

Výhody

Nejčastěji zmiňovaným důvodem pro využití placeného příjmu je možnost zpětného zhlédnutí televizních pořadů. Ta je důležitá pro 43 procent diváků s placenou televizí. Dalším důvodem je dostupnost televizních stanic, které nevysílají terestricky (39 procent). Pro 29 procent platících je pak důležitá možnost sledovat televizi na více zařízeních současně, a to nejen na televizoru, ale také na počítači, notebooku, tabletu či mobilním telefonu.

zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *