FINdeto

Scammer

Potkat se na finančním trhu s podvodníky není dnes bohužel nic neobvyklého.Proto je důležité si vybrat brokera, který má platnou licenci k provozování investičních služeb v příslušné oblasti. Dnes se budeme věnovat společnosti FINdeto se sídlem Regus Dainfern, Daifern Square, CNR Winnie Mandela Drive & Broadacres, Johannesburg, Gauteng, 2191 v Jihoafrické republice.

Popis brokera

FINdeto je produktem společnosti Demeterer (PTY) Ltd., která provozuje další dceřinou společnost Demeterer Europe Ltd. registrovanou na Kypru (reg. číslo: HE448684). Webové stránky jsou dostupné v modulaci českého jazyka, obchodní podmínky jsou ovšem pouze v angličtině. Prezentace produktů společnosti je podtržena superlativy a nevěrohodnými pozitivními recenzemi tří „klientů“.

Prostřednictvím FINdeto je možné obchodovat pouze CFD kontrakty, to znamená že klienti pouze „sází“ na pokles či růst různých instrumentů, nikdy nic přímo nevlastní. Obchodování je provozováno na platformě cTrader. V případě, že se zákazníci pokusí kontaktovat společnost, nabízí FINdeto na webu jejich mail: info@findeto.com. Další možnost – live chat – je možný pouze po registraci.

Důkazy o podvodném jednání

Jako většina scammerů, ani FINdeto nemá licenci a oprávnění k poskytování investičních služeb v EU a tím porušuje nařízení úřadu ESMA. Ukazatelem podvodných praktik je dále netransparentnost poplatků, o kterých se lze dočíst pouze v anglicky psaných obchodních podmínkách. Společnost nabízí pouze ty nejrizikovější CFD kontrakty.

Findeto se v komerčních prezentacích pyšní kvalitní jihoafrickou regulací, kterou je ovšem velmi obtížné dohledat. Při pouhém nahlédnutí do reklamní stránky platformy společnosti lze rozpoznat, že jejich propagační a vzdělávací obsah na YouTube je vygenerován AI, hlas ani postavy prezentujících nejsou autentické.

Doporučení pro investory

Finanční trhy jsou plné rizik, a proto je nezbytné provádět obezřetný výběr brokera. Případ společnosti FINdeto zdůrazňuje důležitost pečlivého zkoumání brokerů, pro co nejmenší ztráty v budoucím investování. Pro vyhnutí se podvodným brokerům je klíčové ověření licenci společnosti a zhodnocení uživatelských recenzí. 

Při výběru brokera je vhodné preferovat licencované a spolehlivé společnosti, s ohledem na dostupné informace o regulaci a bezpečnosti investic, tím může být například platforma Portu, která nabízí bezpečnou cestu k investování.

O regulacích investování v ČR a EU čtěte zde.