Radiokomunikace: Objem sledování videí na internetu stoupl o třetinu

video, Radiokomunikace, sledovanost, růst, tv

Objem přenesených dat při sledování videa na internetu se meziročně zvýšil o třetinu. Nejvíce přenesených dat tradičně vykazují měsíce březen, duben, říjen a listopad. Uvedly to dnes České Radiokomunikace v tiskové zprávě.

Nárůst produkce i zájmu o ni

„Nárůst konzumace video obsahu je stabilním trendem, který pozorujeme už několik let. Velkým akcelerátorem byla pandemie covid-19, od té doby objem přenesených dat stále kontinuálně stoupá. Dokazuje to nárůst produkce video obsahu i větší zájem o něj, lidé tráví jeho sledováním stále více času,“ uvedl generální ředitel ČRa Miloš Mastník.

České Radiokomunikace poskytují svou infrastrukturu v oblasti internetových video služeb například televizním skupinám Prima, Nova nebo vydavatelství Mafra. Na své distribuční obsahové síti odbavují také streaming sportovních událostí pro společnost Livesport, který směřuje do více než 30 zemí.

Co poskytuje CRA Media cloud?

V rámci OTT (over the top) služeb poskytují Radiokomunikace produkt CRA Media Cloud, který zahrnuje vše od zpracování obsahu pro distribuci na internet až po doručení do zařízení koncového zákazníka. Využívá k tomu vlastní infrastrukturu pro zpracování video obsahu a zároveň vlastní distribuční síť. Divák může tento obsah sledovat nejenom na mobilních telefonech, tabletech a počítačích, ale také prostřednictvím HbbTV (červeného tlačítka) ve spojení s digitálním pozemním vysíláním DVB-T2, kde vysílají všechny nejsledovanější televizní stanice.

zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *