Whalestep corp LTD

Scammer

Nárůst obchodních platforem v oblasti online finančního trhu neustále prosperuje a s tím se množí také scammeři a podvodníci. Ti se nejlépe rozpoznají tak, že nedisponují licencí legitimního regulátora v dané oblasti. Pokud si investoři důkladně neověří licenci vybraného brokera, mohou tak lehce přijít o svá aktiva bez možnosti nápravy. Dnes se zaměříme na podezřelou společnost Whalestep corp LTD se sídlem na adrese 1 Canada Square, Londýn, Anglie E14 5AB.

O Whalestep corp LTD

Společnost se prezentuje jako firma působící ve Spojeném království, jejíž webové stránky jsou dostupné v následujících modulacích: ENG, CZ, SK, POL, HU, TU a GER. Samotný výběr dostupných jazyků je zvláštní, navíc s tím, že angličtina se na webu častokrát jeví s chybami. Webová sekce „O nás“ neřekne nic moc věcného, pouze se pyšní svými úspěchy jako i na jiných záložkách webových stránek. Celkově je orientace velmi nepřehledná, o konkrétních produktech se toho také tolik nedozvíte. Zmiňují obchodování s CFD a Forex trading.

Pro to, abyste mohli společnost kontaktovat, uvádí Whalestep kontaktní mailovou adresu (support@whalestep.net) a pro české zákazníky i telefonní číslo (+420 234 280 780).

Podvodné jednání brokera

Nejzásadnější informací pro všechny investory je neexistence licence o poskytování finančních služeb. Na webu se přes navigaci společnosti můžete dostat do složky „licence“ – ta vás ale odkáže pouze na fakt, že je společnost zapsána jako společnost v UK Companies House. To ovšem neznamená, že drží licenci, zejména ne od FSA – nejdůležitějšího orgánu pro finanční služby ve Spojeném království. 

Na to, že společnost operuje bez licence upozornila ČNB v prosinci roku 2023. I tak bohužel najdete stížnosti podvedených investorů na facebookových fórech nebo jiných platformách. Dle zpětné vazby bývalých zákazníků byl ze strany společnosti vyvoláván tlak prostřednictvím mailu a telefonní komunikace.

Doporučení pro investory

Abyste se vyhnuli podobným společnostem jako Whalestep corp LTD doporučujeme pozornou rešerši webu makléřů, ale zejména zkontrolujte, zda makléř licenci vůbec má a zda je poskytnuta důvěryhodným orgánem.  Ze spolehlivých brokerů bychom místo Whalestepu doporučili např. společnost eToro nebo Portu.

Více o regulacích a rejstříku licencovaných společností najdete zde: https://jerrs.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB07.INTRO_PAGE?p_lang=cz. https://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/proverovani-zahranicnich-investic/.