Skupina Cyrrus dostala od ČNB licenci pro investiční společnost

Skupina Cyrrus dostala od České národní banky licenci pro investiční společnost. Měla by začít fungovat letos na podzim. Cyrrus o tom dnes informovala ČTK. V ČR má licenci ČNB 48 investičních společnosti a poboček zahraničních investičních společností.

Získání licence jako krok k růstu

Po schvalovacím procesu trvajícím 31 měsíců se tak skupina Cryrrus rozrostla o čtvrtý licencovaný subjekt. „Udělení licence investiční společnosti vnímáme jako další krok v komplexnosti finančních služeb, které skupina nabízí,“ uvedl předseda představenstva skupiny Cyrrus Jiří Loubal.

Investiční společnost je právnická osoba, jejíž hlavní činností je obhospodařování a administrace investičních fondů. V případě Cyrrusu půjde o licenci pro fondy kvalifikovaných investorů a investice do speciálních fondů, které lze nabízet retailovým investorům.

Cyrrus pod administrací společnosti Conseq

Obhospodařováním fondů se rozumí správa majetku fondů a řízení rizik spojených s tímto investováním. Administrace fondů zahrnuje například zajišťování právních služeb, vedení účetnictví či oceňování majetku.

Cyrrus investiční společnost bude pod administrací společnosti Conseq. Její vznik je kulminací dlouhodobé snahy skupiny o rozšíření nabídky služeb v kolektivním investování. Nově vzniklá investiční společnost má těžit ze synergie s dalšími firmami skupiny, která na finančním trhu působí od roku 1995. Zaměří se na postupné budování vlastního produktového portfolia.

Zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *