Aures Holdings loni ztrojnásobil zisk na 365 milionů korun

autobazar

Skupina Aures Holdings, pod kterou patří autobazary AAA Auto nebo Mototechna, loni ztrojnásobila čistý zisk na 14,6 milionu eur, tedy v přepočtu na 365 milionů korun. Tržby se zvýšily o 11 procent na 1,12 miliardy eur, což je zhruba 28 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Posílení

Podle zprávy loni Aures pokračoval v posilování své pozice na klíčových trzích, včetně České republiky, Slovenska a Polska. Digitální webová prezentace společnosti přilákala za rok přes 30 milionů unikátních návštěvníků, což vedlo k prodeji 98.151 automobilů, meziročně o deset procent více.

Loni využil Aures generativní AI pro svou webovou prezentaci, hlasové agenty a automatizované přehledy trhu, čímž výrazně zvýšil svou provozní efektivitu. Rok 2023 také znamenal zahájení druhé fáze expanze Auresu do Polska, s cílem dále zvýšit rentabilitu. Pokračující růst a inovace společnosti zdůrazňují její závazek poskytovat kvalitní služby a hodnotu zákazníkům.

Systém

„Náš úspěch je důkazem síly technologie a inovací. Využili jsme pokročilé technologie pro zdrojování vozů, strojové učení a AI k identifikaci správných vozů a jejich prodeji za atraktivní marže. Náš jedinečný model výkupu a prodeje koncovým zákazníkům, kombinovaný s naším škálovatelným, technologií řízeným obchodním modelem, nám umožňuje zvládat velké objemy maloobchodních nákupů a prodejů. Neprodáváme jen auta, vysokou přidanou hodnotu dodáváme zákazníkům v každém bodu kontaktu, ať už off-line, on-line nebo v rámci hybridního obchodu,“ uvedla společná generální ředitelka a předsedkyně představenstva Karolína Topolová.

Aures je největším nezávislým prodejcem ojetých aut v Evropě, s více než 30 lety zkušeností a zastoupením na 60 místech. Zastřešuje značky AAA Auto, Mototechna, Driverama a Auto Diskont. Většinovým vlastníkem Auresu je Abris Capital Partners, přední nezávislý správce soukromých kapitálových fondů pro střední Evropu.

Zdroj: čtk

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *