Dvě akcie, kterým se letos mimořádně daří? Veru a Chevron

farmacie, léky

Tyto dvě akcie byste rozhodně měli chtít do svého portfolia. Ačkoli akciové trhy nejsou letos nejstabilnější, všechny akcie do jednoho pytle házet netřeba. Farmaceutická společnost Veru a plynárenská firma Chevron se zatím jeví jako velmi spolehlivé investice

Investice do farmaceutické společnosti

Hodnota akcií společnosti Veru se letos více než zdvojnásobila. Společnost těží hlavně ze svého diamantu, kterým je lék na COVID-19 jménem sabizabulin. Veru se svými investory doufá, že jí Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) udělí povolení k mimořádnému použití (EUA). Studie totiž prokázaly, že sabizabulin snižuje riziko úmrtí u hospitalizovaných pacientů.

Proč Veru povolení potřebuje? Bez něho totiž hrozí, že akcie budou muset vrátit část zisků, které letos vygenerovaly. Potenciální investoři by si tak měli položit otázku, jestli jim toto riziko vyhovuje.

Proč se zajímat o Chevron

Jako mnohem bezpečnější investice se jeví ropný a plynárenský gigant Chevron. Firma v porovnání s Veru generuje větší zisky, dokonce během posledních čtyř let generovala zisk hned třikrát.

V současné době, kdy se po pandemii svět lidem opět otevírá pro cestování a válka na Ukrajině stále pokračuje, jsou ceny ropy mnohem vyšší, přičemž cena ropy West Texas Intermediate (WTI), která je klíčovou referenční hodnotou pro toto odvětví, se pohybuje kolem 89 dolarů za barel. To je méně než maxima přesahující 120 dolarů, kterých dosáhla na začátku letošního roku. Tyto úrovně cen však byly zpočátku neudržitelné, protože v minulých letech ceny ropy klesaly v důsledku přebytku nabídky.

V dlouhodobém horizontu by ceny měly nadále klesat. Záleží ale na tom, jak se bude zvyšovat produkce ropy a stabilizovat poptávka. Přestože není pochyb o tom, že ceny ropy mají na energetickou společnost dopad, Chevron se ukázal být většinou odolný.

Dalším důvodem, proč uvažovat o vložení 5 000 USD do této akcie, je, že vyplácí dividendový výnos ve výši 3,7 %. To znamená 185 USD ročního dividendového příjmu, který může zvýšit vaše celkové výnosy z této akcie.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *