Euronext neplánuje zahájit obchodování s kryptoaktivy bez podpory regulátorů

Evropský burzovní operátor Euronext neplánuje zahájit obchodování s kryptoaktivy bez pevné podpory regulačních orgánů.

Evropský burzovní operátor Euronext neplánuje zahájit obchodování s kryptoaktivy bez pevné podpory regulačních orgánů. Řekl to dnes šéf Euronextu Stéphane Boujnah. Dříve zdrženlivé burzy se pouštějí do obchodování s kryptoaktivy, uvedla agentura Reuters.

Spouštění regulovaných platforem pro obchodování

Londýnská akciová burza (LSE) tento měsíc uvedla, že ještě letos začne přijímat žádosti o kryptoměnové dluhopisy, které poskytují profesionálním investorům expozici vůči kryptoaktivům. Drobným investorům jsou takové obchody zakázány.

Německá Deutsche Börse rovněž tento měsíc informovala, že pro institucionální investory spustila regulovanou platformu pro obchodování s kryptoměnami.

V dalších zemích panuje rezervovanější přístup

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se minulý týden dostala na rekordních zhruba 74.000 dolarů (přes 1,7 milionu Kč), vzápětí ale spadla zpět zhruba na 67.000 USD a dnes odpoledne se pohybovala pod 63.000 USD. Za letošní rok bitcoin zpevnil o více než 50 procent. K růstu podle analytiků mimo jiné přispívá zájem o nově schválené bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF).

Boujnah naznačil, že Euronext nespěchá, aby své rivaly dohnal. Největší obchodní aktivity má firma v Itálii, Francii a Nizozemsku. Regulátoři v těchto zemích se k obchodování s kryptoaktivy zatím stavějí rezervovaně. Regulátoři v Římě a v Amsterdamu jsou jednoznačně proti, zatímco ten francouzský je velmi opatrný, řekl šéf Euronextu.

Zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *