Falcon Broker 

Hrozby ze strany společnosti Falcon Broker

Pohybovat se ve světě financí a investic může být často náročné kvůli narůstajícímu počtu podvodných aktivit. Základním krokem, kterým by se měl řídit každý investor, ať už začátečník nebo zkušený, je ověřit si licenci společnosti, do které chce investovat. Pokud platforma nemá platnou licenci, hrozí Vám riziko ztráty finančních prostředků. Dnes se detailněji zaměříme na společnost Falcon Broker, která je provozována společností Future Finance Services LTD, jež je registrována pod reg. číslem HY00623016, 1257 Bonovo Rd, KM.

O platformě Falcon Broker:

Společnost uvádí, že svým klientům poskytuje CDI produkty, alias krypto-denominované instrumenty, které lze obchodovat skrze stablecoin USDT. Tyto produkty si můžeme přiblížit tak, že je nazveme spíše jako CFD instrumenty. Nejde totiž o téměř nic nového. Co zcela jistě upoutá investorovu pozornost je fakt, že vklad do platformy není možný ve FIAT měnách, pouze již ve zmíněném stablecoinu USDT, který klientovi může pouze zkomplikovat obchodování. 

Webové stránky jsou dostupné v 6 jazykových modulací včetně ČJ. Celkový vzhled a design není příliš atraktivní a profesionální, je zde ovšem uvedeno, jak lze společnost kontaktovat: Tel:  +41 225 083 121, +44 121 512 2164 a mail: support@falcon.broker. Falcon Broker po klientech vyžaduje kompletní ověření totožnosti KYC a AML.

Negativní zkušenosti zákazníků Falcon Broker:

Již při prohlédnutí licence společnosti lze považovat Falcon Broker za riskantní. Přestože poskytuje služby v ČR a aktivně vyhledává tuzemské klienty, nedisponuje platnou licencí od ČNB či od jakéhokoliv evropského orgánu (např. ESMA). Je pouze registrována u Financial Service Authority (FSA) pod registračním číslem 2294 LLC 2022 a to je v případě působení na evropském trhu nedostačující. 

Z ohlasů klientů lze vyčíst na investičních fórech, že se společnost snažila agresivně vyjednat finanční prostředky dokonce z potenciálních klientů. Řada odpovědí se snažila dotyčným osobám poradit tak, že mají na agresivní telefonáty zareagovat hrozbou stížnosti na Český telekomunikační úřad, po které agresivita ze strany Falcon Broker utichla. 

Slova na závěr:

Pro zajištění bezpečného obchodování doporučujeme se této platformě vyhnout, stejně tak jako dalším nelicencovaným společnostem, které se k Vám mohou dostat skrze telefonáty, mail, či chatovací fóra. Zato doporučujeme investovat na platformě Portu, kde se Vám dostane pomoci při jakýchkoliv problémech a bezpečnost je zaručena. 

Pro více informací čtěte zde: 

ESMA: https://www.esma.europa.eu/investor-corner/is-the-firm-regulated

ČNB: https://jerrs.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB07.INTRO_PAGE?p_lang=cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *