Finpros

Scammer

V posledních letech se s nárůstem digitálních platforem a online obchodování stále častěji setkáváme s podvodnými praktikami a scammerů na finančních trzích. I když jsou tyto trhy pro mnohé atraktivním prostředím pro investice a obchodování, je důležité být obezřetný a chránit své investice.

Výběr důvěryhodného a licencovaného brokera je proto klíčovým krokem pro bezpečné obchodování na finančních trzích. Tento článek se zaměřuje na společnost FinPros se sídlem CT House, Office 9A, Providence, Mahé na Seychelách, založenou v roce 2021.

O společnosti:

Společnost FinPros nabízí obchodování s CFD kontrakty (akcie, ETF, krypto, forex, a další). Mimo svojí platformy na webových stránkách mají i vlastní mobilní aplikaci určenou pro obchodování. FinPros se pomocí superlativů na svých webových stránkách (s českou modulací) pyšní kvalitou zákaznické podpory, okamžitou aktivací účtu, velkorysými obchodními podmínkami a rychlostí provedení obchodu. Společnost lze kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře. FinPros uvádí také tento kontaktní mail: SupportPros@FinPros.com

Rizikové faktory společnosti FinPros:

Nejzásadnějším problémem FinPros je skutečnost, že společnost nedisponuje licencí pro poskytování investičních služeb na evropském trhu a tím porušuje nařízení úřadu ESMA. FinPros neposkytuje klientům pojištění při vkladech a ani neposkytuje transparentní výpis poplatků. K dalším pochybným aktivitám společnosti patří skutečnost, že obchod s kryptoměnami pro klienty neznamená, že digitální majetek opravdu vlastní. Jde pouze o sázení nebo tj. spekulování o růstu či poklesu instrumentů bez reálného nákupu.

Doporučení na závěr:

Při rozhodování, jakého makléře vybrat, FinPros není správná volba. Podvodným brokerům se lze vyhnout důkladným ověřením licence společnosti a legitimních recenzí od uživatelů. Podvodníky je také snazší vypozorovat v míře transparentnosti obchodních podmínek a kvalitě zákaznické podpory.  

Vhodným a autorizovaným brokerem může být například společnost Portu se zajímavým výběrem účtů a rozsáhlými možnostmi v obchodování, které jsou dobrou cestou pro bezpečný růst vašich investic.  

O regulacích investování v ČR a EU čtěte zde.