Luna-Capitals

Scammer

V dnešní době se stále častěji setkáváme s problémem podvodných brokerů, kteří operují bez licence. Je důležité zdůraznit, že volba licencovaného brokera je klíčová pro ochranu investorů, neboť bez licence není zaručeno jakékoliv pojištění a ochrana před podvodem. V tomto ohledu se zaměříme na společnost Luna-Capitals s kontaktní kanceláří na adrese 75 Prodromou Avenue, P.O.BOX 25207, 1307 Nicosia na Kypru.

Popis společnosti:

Ke společnosti nebylo jednoduché se dostat, zdá se, že společnost několikrát měnila svůj název. Na webových stránkách Luna-Capitals poskytují CZ, EN, POL a HUN jazykové modulace. Na domovské stránce pyšní tím, že jsou nejlepší CFD platforma v Evropě. Nabízí ale také 3 různé druhy účtů, algoritmické a NFT obchodování, trading s kryptoměnami a měnovými páry. Pro kontakt poskytují mailovou adresu (support@luna-capitals.com) a telefonní číslo pro české investory (+420 518 700 923).

Důkazy o podvodném jednání:

Začněme tím nejdůležitějším. Luna-Capitals „dokazuje“, že je regulována nezávislými organizacemi a komisemi finančního trhu velmi pochybnými dokumenty zveřejněnými na webu. Dle jejich informací jsou registrováni na Kypru a licencovaní Kyperským orgánem pro finanční správu (CySEC). Číslo licence této společnosti se ovšem shodné se společností Trading 212 a vlastní nelze dohledat. Na tuto skutečnost upozornila ČNB v únoru roku 2024.

Uživatelské hodnocení není kromě placené propagace vůbec dobré. Telefonní číslo uvedené v druhém odstavci je potvrzeno jako obtěžující. Společnost totiž vymáhá nátlak a lže o blokacích účtu pro to, aby investoři zaplatili ještě více peněz, které už zákazníci víckrát neuvidí. O těchto zkušenostech promluvil nespočet podvedených.

Doporučení pro investory:

Při pohledu na prezentaci společnosti je patrná nedůvěryhodnost její činnosti. Nicméně primárním varovným signálem je absence licence a upozornění od legitimního regulátora – ČNB. Pro vyhnutí se budoucím problémům je opravdu doporučeno důkladně prověřit obchodní podmínky a podrobit licenci a uživatelské recenze detailnímu zkoumání. Jako dobrý tip pro volbu spolehlivého brokera je možno uvést společnost Ozios, která je akreditovaným makléřem s širokým spektrem obchodních možností.

Pro více informací o regulacích a seznamu licencovaných společností můžete navštívit tento odkaz: Licencované společnosti dle ČNB