Pražská burza dnes stagnovala, index PX klesl o 0,02 procenta

Většina z deseti hlavních emisí pražské burzy oslabila. Posílení si připsaly pouze tři. Byly ale mezi nimi i cenné papíry Komerční banky a Monety, které patřily k nejvíce obchodovaným.

Pražská burza dnes stagnovala. Index PX sice klesl, ale pouze o 0,02 procenta na 1350,79 bodu. Většímu propadu bránilo posílení akcií Komerční banky a Moneta Money Bank.

Hlavní emise pražské burzy slábnou

Většina z deseti hlavních emisí pražské burzy oslabila. Posílení si připsaly pouze tři. Byly ale mezi nimi i cenné papíry Komerční banky a Monety, které patřily k nejvíce obchodovaným. Akcie Komerční banky zdražily o 0,64 procenta na 711 korun a akcie Monety o 0,58 procenta na 86 korun. Nejvýrazněji si polepšily cenné papíry pojišťovací skupiny VIG, a to o 0,67 procenta na 605,50 koruny.

Největší propad pro Photon Energy

Největší propad zaznamenaly akcie výrobce solárních elektráren Photon Energy, které zlevnily o 2,87 procenta na 54,20 koruny. Ztrácely také cenné papíry energetické firmy ČEZ, se kterými se obchodovalo v největším objemu. Odepsaly 1,05 procenta na 946 korun.

Česká měna dnes posílila k euru a oslabila k dolaru. Koruna k 17:00 zpevnila vůči euru oproti předchozímu závěru o sedm haléřů na 24,10 Kč/EUR. K dolaru si pohoršila o osm haléřů na 22,38 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *