Probinex

Scammer

V oblasti financí často narazíme na jedince, kteří se prostřednictvím makléřské platformy bez licence projeví nekalými praktikami. Proto, aby investoři měli jistotu ochrany svých investic, je klíčové, aby vybraný broker disponoval platnou licencí od legitimního regulačního orgánu. Dnes se zaměříme na společnost Probinex, která sídlí na adrese Pražákova 1008/69, 639 00 Brno-střed v České republice.

Popis brokera:

Celkově se Probinex prezentuje vcelku dobře, vzhled webu je přehledný a nevyskytují se tam velké chyby v designu, fontu a písmu. Tato česká společnost se pyšní precizními obchodními strategiemi se zastoupením mnoha odborníků z vícero odvětví. Jejich přední produkt je vlastní PBX token, dále tzv. Pbxpay, Earnio a vlastní burza. Uvádí kontaktní mailovou adresu (support@probinex.com) pod konkrétním zaměstnancem spolu s telefonním číslem (725 092 957).

Neexistence licence:

Přestože se Probinex může zdát jako inovativní platforma pro investory, nedisponuje licencí ČNB, což je zásadní varovné znamení pro investory v ČR. Tím, že společnost neobdržela licenci, leží mimo oblast dohledu a regulací. Tím se zákazníci staví do nebezpečné pozice bez záchranné sítě a jejich investice nejsou tak pojištěny.

Kromě recenzí na Googlu nelze najít žádné jiné uživatelské hodnocení. To nejstarší na Googlu je datované 2 měsíce nazpět. Všechny recenze obdržely 5/5 hvězd. Recenze ovšem nejsou ověřené.

Doporučení pro investory:

Případ firmy Probinex a dalších brokerů bez licence podtrhuje důležitost pečlivého zkoumání brokerů jako prevenci proti budoucím investičním ztrátám. Proto je klíčové prověřit licenci společnosti a regulační orgány, a/nebo prozkoumat uživatelské hodnocení. Mezi společnosti, které poskytují legitimitu licence a zabezpečení, bychom doporučili například platformu Portu, jež nabízí širokou škálu investičních příležitostí.

Při dalším zkoumání společností je doporučeno důkladně prozkoumat webové stránky České národní banky, kde lze identifikovat rizikové platformy a prostudovat si regulace nebo rejstřík ESMA pro evropské společnosti.

Více čtěte zde: https://jerrs.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB07.INTRO_PAGE?p_lang=cz