T4trade

Scammer

Ve finančním světě se bohužel často setkáváme s podvodníky, a je proto důležité být ostražitý a rozpoznání těchto podvodných praktik je klíčové pro ochranu našich investic. Volba brokera s platnou licencí a legitimním hodnocením je základním krokem k co nejbezpečnějšímu výběru. Dnes se zaměříme na kontroverzní společnost T4trade se sídlem na adrese F20, 1st Floor, Eden Plaza, Eden Island na Seychellách.

Popis společnosti T4trade:

T4trade je dle webových stránek obchodním názvem společnosti Tradeco Limited a zároveň je součástí společnosti Damadah Holding Ltd se sídlem na Kypru. Konkrétně T4trade se prezentuje jako forexový makléř, který na svém webu varuje, že jeho služby nejsou mířeny na rezidenty EU a své služby nenabízí např. také v USA, Íránu, na Kubě, v Sýrii a dalších státech. Přesto ale web disponuje modulací v českém jazyce. Na webových stránkách se také objevuje několik chyb (stejná informace dvakrát za sebou, chyby v naprogramování webu a kombinace jazyků pod jednou odrážkou).

T4trade nabízí zákazníkům 3 druhy účtu, obchodování na platformě MetaTrader 4 a vlastní aplikaci T4T Mobile Trading app. I přes nedostatky webu se může společnost zdát legitimní i díky propojení se sociálními sítěmi, kde je společnost aktivní. Pyšní se zákaznickou podporu ve více než 30 jazycích. Kontaktní formulář lze ale vyplnit pouze s 5 preferencemi jazyků. Poskytují dále kontaktní mail: support@t4trade.com.

Podvodné jednání brokera:

Společnost je registrována na Seychellách (FSAS), což není dostatečně striktní regulátor vzhledem k tamní jurisdikci. Zároveň je T4trade součástí skupiny dalších finančních společností se stejnou pochybnou regulací, která zcela jistě nenahrává transparentnosti brokera.

Společnost nabízí enormní spready a mění výši provize bez upozornění zákazníka. Dalším negativním aspektem je podplácení jedinců, kteří usilují o smazání negativních recenzí společnosti na internetu. Oslovují ty, co společnost kritizují a nabízí jim finanční kompenzaci, kterou nikdy neobdrží. Takto se legitimní a férový broker určitě nechová.

Doporučení na závěr:

Případ společnosti T4trade a dalších podvodných brokerů ukazuje, jak je důležité důkladně zkoumat brokery, abychom minimalizovali budoucí ztráty při investování. Je tedy klíčové si ověřit licenci společnosti a regulační orgány nebo prozkoumat uživatelské recenze. Společností, u které máte jistotu legitimní licence a bezpečnosti, může být například platforma Portu, která nabízí široké investiční možnosti.

Při další rešerši společností doporučujeme pozorné prostudování webu ČNB, kde lze najít rizikové platformy s podezřením o podvodu nebo regulaci ESMA.

ESMA: https://www.esma.europa.eu/investor-corner/is-the-firm-regulated;

ČNB: https://jerrs.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB07.INTRO_PAGE?p_lang=cz.